Nadační fond Barvy podzimu

Jsme tři ženy, které mají do penze ještě daleko. Přesto jsme se v roce 2019 rozhodly podpořit seniory z Kutné Hory a blízkého okolí v jejich zájmu o umění a kulturu.

Jak to začalo?

Na začátku nebyla myšlenka podpory seniorů nijak výrazná. Chtěly jsme vytvořit místo, kde by měli senioři možnost učit se kreslit a malovat a tvořit společně. Měly jsme myšlenku připravovat dopolední kurzy pro seniory. Program byl vymyšlen s láskou a s ohledem na zájmy seniorů - něco jako univerzita třetího věku, ale v méně ambiciózním provedení. 

Bohužel záhy se ukázalo, že ačkoli jsou kurzy zajímavé, senioři si je často nemohou dovolit. 

Mrzelo nás to, hlavně proto, že jsme seniorům nakloněny a často jsou společností opomíjeni. 

Myšlenka na pomoc seniorům zrála až jednou nám to doklaplo. Ve chvilce volna jedna z nás projížděla internet na mobilu a vykoukla na ni stránka, která umožňovala nadačním fondům vybírat finance na své projekty.  Když jsme o tom mluvily, uvědomily jsme si, že to je ono. Každý, kdo chce, může podpořit seniory v aktivním trávení času a pravidelném setkávání s podobně naladěnými lidmi. 

Je v tom srdce a to je nám blízké. Srdcem dáváte vy, kteří přispějete. Srdcem přijímají senioři, protože vědí, že na ně myslíme. Srdcem dáváme i my, zakladatelky fondu, protože vymýšlíme zajímavé akce a trávíme se seniory čas. 

Myšlenka byla na světě a bylo potřeba ji vytvarovat a vyslat do světa. 

 

Jak to pokračuje?

V pokračování už hrajete velkou roli vy - naši dárci a přispěvatelé. Každý příspěvek, který dostaneme, je pro nás cenný a pečlivě plánujeme na co se použije. Vymýšlíme a organizujeme pro seniory zajímavé akce a přispíváme jim na tyto aktivity. Zaznamenáváme je na fotkách a o ty se s vámi dělíme na našich stránkách na sociálních sítích i zde na webu. Tak můžete být s námi i virtuálně a vidět, co se s vašimi příspěvky děje. Moc vám za ně děkujeme.

 

Budete u toho s námi?

To bychom byly moc rády :) Jak přispět nebo se podílet na akcích, se dozvíte ZDE.

Tereza Vrátilová a Karin Brůžková


Zde si můžete přečíst naše výroční zprávy